Rosswijające Wakacje Rossmanna

Rossman
Rossman

   Ponad 60 000 zł… od ROSSMANNA zdobyła grupa 20 uczniów z naszego gimnazjum na wymarzone wakacje w Warszawie. Była to nagroda za wygranie ogólnopolskiego konkursu, którego organizatorem była firma Rossmann. Ideą zabawy było promowanie codziennej higieny wśród nastolatków.

   Konkurs trwał kilka miesięcy, do konkursu przystąpiło 372 drużyny gimnazjalne z całej Polski, grupy musiały wykonać kilka zadań: nagranie flash mob o higienie (film można obejrzeć na http://www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria, zadanie nr1, nazwa naszej grupy: Ekipa Czerwonego Ursusa, film pt. ”Higiena i sport), wykonanie makiet z opisem zdrowych produktów dla szkolnego sklepiku (na tej samej stronie, zadania nr 2 nazwa sklepiku PRZEKĄSZARNIA), bezbłędne rozwiązanie quizu (84 pytania) z opisem wspólnych akcji w przyszłości z firmą Rossmann oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia z pracownikami firmy. Nasza praca została doceniona. Zaangażowanie w realizację zadań konkursowych oraz kreatywność doceniło JURY konkursu oraz internauci. Dziękujemy wszystkim tym, którzy oddali głosy na nasze prace. Kapituła konkursu wyłoniła 51 finalistów, którzy spędzili 10 wspaniałych dni w czterogwiazdkowym, luksusowym hotelu „Double Tree by Hilton” w Warszawie. Każdy dzień był dla nas nowym wyzwaniem. Na przemian bawiliśmy się, odpoczywaliśmy i zwiedzaliśmy Warszawę- autokarami z odkrytym dachem, byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, na Stadionie Narodowym, w pałacu Kultury i Nauki, w teatrze Krystyny Jandy na wspaniałym spektaklu „Prapremiera dreszczowca”, w kinie na filmie 3D, w galerii wirtualnej „Pompeje”, w Parku Wodnym, jeździliśmy metrem oraz byliśmy w nowoczesnej galerii handlowej.

   W hotelu uczestniczyliśmy w różnorodnych warsztatach z takimi firmami jak Nivea, Schwarzkopf, Eveline, Veet, Maybelline, Bakalland itp., na których uczyliśmy się jak dbać o siebie oraz zgłębialiśmy swoją wiedzę na tematy np.: zdrowie i uroda, wizaż, odżywianie. Odbywały się również zajęcia sportowe, wydarzenia kulinarne i kulturalne, nie zabrakło spotkań z ciekawymi, znanymi osobistościami a wieczorami bawiliśmy się w prawdziwej, ogromnej dyskotece.

   Z naszego pobytu firma Rossmann opublikowała specjalne wydanie magazynu „Skarb”, redagowane przez gimnazjalistów, w którym znajdują się nasze zdjęcia oraz opisy wykonywanych zadań i ciekawe artykuły.

   Wracając do domu żałowaliśmy, że wszystko trwało tak krótko. Na pocieszenie przywieźliśmy ze sobą prezenty w postaci kosmetyków od firm prowadzących zajęcia. Podsumowując, takich wakacji nie zapomnimy do końca życia.

   Dziękujemy naszemu Koordynatorowi Panu Tomaszowi Kamińskiemu za poprowadzenie nas do zwycięstwa. Wiemy, że nie było łatwo.

                                                                                              Kinga Michałek – absolwentka 2015

 

Rossman

Może Ci się również spodoba