Terenowy Punkt Paszportowy w Kraśniku

herb kraśnik

           Od końca sierpnia 2006 roku mieszkańcy powiatu kraśnickiego aby złożyć wniosek o paszport, odebrać gotowy dokument lub załatwić inne paszportowe sprawy zmuszeni byli jeździć do Lublina. 3 lipca br., po wielu latach przerwy, z inicjatywy wojewody lubelskiego Wojciecha Wilka i w porozumieniu ze starostą kraśnickim Andrzejem Majem w Kraśniku rozpoczął działalność Terenowy Punkt Paszportowy. Jego siedziba została zlokalizowana w budynku kraśnickiego Starostwa Powiatowego przy al. Niepodległości 20. Mieszkańcy powiatu kraśnickiego oraz okolicznych miejscowości nie będą już musieli jeździć do Lublina, aby złożyć wniosek lub odebrać wydany paszport. Wszystkie standardowe procedury związane z wydaniem tego dokumentu będzie można załatwić na miejscu.Wojewoda w ramach swych kompetencji zapewni obsługę kadrową oraz wyposażenie punktu. Na mocy porozumienia ze Starostą powiat wziął na siebie nieodpłatne użyczenie pomieszczeń, ponoszenie kosztów ich eksploatacji oraz zapewnienie środków bezpieczeństwa.

Może Ci się również spodoba