Spotkanie z folklorem w Słodkowie Trzecim

DSC9592

 DSC9592               W niedzielę, 28 czerwca przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się impreza „Letnie Spotkanie z Folklorem” w Słodkowie Trzecim. Plac przy świetlicy przez całe popołudnie był mocno wypełniony, gdyż na scenie wystąpiło dużo lokalnych gwiazd. Tańce ludowe zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim, był występ wokalny Emilii Rycerz i Marty Bryczek.

Swój repertuar zaprezentował Zespół Śpiewaczy „Kowalanki” z Kowalina, z programem kabaretowym wystąpił Zespół Śpiewaczo- Kabaretowy „Suchynianki”. Gwiazdą Wieczory była Kapela „Kalina-Folk” z GCK Polichna z gminy Szastarka. Wieczorem młodzież bawiła się przy rytmach zespołu „Veris”.

            Przy okazji festynu były konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, zjeżdżalnie dla dzieci, a dla wszystkich stoiska gastronomiczne. Zorganizowano także konkurs na najsmaczniejszy Pieróg Słodkowski. Równorzędne nagrody otrzymały: Anna Zielonka, Ewa Kasperek, Danuta Kasperek, Barbara Bryczek, Zofia Samolej.

 

 DSC9592

 DSC9598

 DSC9600

 DSC9616

 DSC9624

 DSC9685

 DSC9711

 DSC9734

 DSC9749

 DSC9780

 DSC9858

 DSC9912

Może Ci się również spodoba