Informacja

 Zapaśniczki ze Stróży drugie w Polsce

                  17-18 kwietnia br. w Chełmie odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Młodziczek w zapasach. Startowały w nim zawodniczki Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Publicznym Gimnazjum w Stróży.

 

 

Po bardzo dobrych walkach w rundach eliminacyjnych zapaśniczki ze Stróży pokonały wszystkie zawodniczki z Polski ulegając tyko w finale zawodniczkom z Ukrainy. Ostatecznie srebrne medale zdobyły Katarzyna Jargieła w kat. 37 kg i Paulina Pelak w kat. 40 kg. V miejsce w kat. do 52 kg zajęła Aleksandra Ufniarz.

           W trakcie otwarcia zawodów wręczono puchary dla najlepszych Uczniowskich Klubów Sportowych w rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego za rok 2014. Młodziczki LUKS Stróża w tej klasyfikacji zajęły II miejsce. Warto przypomnieć ich najlepsze osiągnięcia w minionym roku, którymi były dwa medale Mistrzostw Polski – złoto w kat. 34kg Katarzyny Jargieły oraz brąz w kat. 37kg Pauliny Pelak. Trzy złote medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek -Katarzyna Jargięła, Paulina Pelak, Aleksandra Ufniarz oraz dziesięć medali Mistrzostw Województwa Lubelskiego zdobytych ponadto przez Angelikę Chapską, Weronikę Chapską, Klaudię Wcisło, Gabrysię Dzik , Barbarę Płonkę, Alicję Oględzińską i Martynę Buczkowską.

 

 

Może Ci się również spodoba