Małe Jasełka w Stróży

DSC 0627

       W dniu 25.01.2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Stróży odbyła się premiera widowiska świątecznego pod tytułem „Małe Jasełka” czyli Anielska historia, przygotowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stróży-Kolonii. Inscenizację tę zrealizowano przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

     Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz Gminy Kraśnik – Wójt Gminy – Mirosław Chapski, Skarbnik Gminy – Marzena Rozmus, Przewodniczący Rady Gminy Kraśnik- Andrzej Hanaj, radni Rady Gminy Kraśnik, ks. Proboszcz parafii w Stróży – Grzegorz Stąsiek oraz mieszkańcy Stróży.

     Inscenizacja została przygotowana przez dyrektor Biblioteki – Agnieszkę Płatek, opracowanie muzyczne zostało powierzone p. Monice Karczmarczyk. Scenki z życia szkolnego uczniów Anielskiej Akademii, którym zginęła choinka przez Świętami, wzbogacone muzyką, tańcem i śpiewem, wzbudziły wiele emocji. Widownia reagowała niezwykle żywiołowo na śpiew Aniołków oraz na postać nieco roztargnionego Woźnego Akademii, który ciągle czegoś zapominał. Wszystkie piosenki były nagradzane gromkimi brawami. Młodzi aktorzy przedstawienie dedykowali swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

     Po zakończeniu inscenizacji młodzi aktorzy wprowadzili widownię w nastrój świąteczny kolędą „Gdy śliczna panna”. Jako podziękowanie dzieci otrzymały słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz drobne upominki ufundowane przez Bibliotekę w Stróży. Słodycze wręczył Wójt Gminy Kraśnik oraz Przewodniczący Rady Gminy Kraśnik.

     W drugiej części spotkania, jako gość specjalny wystąpił z koncertem kraśnicki zespół „Emmanuel Gospel”, działający przy parafii pw. Św. Józefa. Piękne polskie kolędy w nowoczesnym opracowaniu oraz pełne radości pastorałki spotkały się z wielkim zainteresowaniem i uznaniem publiczności. Zespół bisował a na koniec otrzymał owację na stojąco.

   Po zakończeniu wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na degustację ciast przygotowanych przez mamy młodych aktorów. Spotkanie przebiegało w radosnej, świątecznej atmosferze i z pewnością zostanie w pamięci zarówno młodych aktorów jak i mieszkańców Stróży.

 

DSC 0627

DSC 0666

DSC 0676

DSC 0688

DSC 0724

DSC 0731

Może Ci się również spodoba