Patriotyczne uroczystości w Karpiówce

DSC6662

    W dniu 31 grudnia 2014roku, w 71. rocznicę pacyfikacji wsi Karpiówka odbyły się patriotyczne uroczystości. W kościele parafialnym w Stróży, uroczystą Mszę Świętą za poległych mieszkańców w czasie II wojny światowej celebrował proboszcz parafii Stróża ks. kanonik Grzegorz Stąsiek.

Po mszy uczestnicy uroczystości: przedstawiciele organizacji kombatanckich pod przewodnictwem ppłk Mieczysława Lenarda, młodzież ze szkół z terenu gminy Kraśnik, samorządowcy: Starosta Kraśnicki – Andrzej Maj, Wójt Gminy – Mirosław Chapski, Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Hanaj, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy – Krzysztof Kozłowski, radny Karpiówki – Dariusz Wcisło, sołtys wsi – Anna Ambros – Gryta, a także prezes Stowarzyszenia „Dziedzictwo”- Ryszard Rafalski i licznie zgromadzeni mieszkańcy Karpiówki, zebrali się na cmentarzu w Karpiówce. Tu zostały odśpiewane patriotyczne pieśni i złożone kwiaty w hołdzie pomordowanym przez hitlerowców.

Po uroczystościach, w lokalu świetlicy w Stróży odbyło się spotkanie z kombatantami. Był czas na wspomnienia o mrocznych latach okupacji.

 DSC6662

 

 DSC6652

Może Ci się również spodoba