Remont Kaplicy w Stróży

Obraz 004
Obraz 004

Obraz 004W październiku 2014 r. zakończyły się prace remontowe w kaplicy pw. Trójcy Przenajświętszej w Stróży. Zadanie było realizowane od kwietnia 2014 r. Wykonane zostały prace konserwatorskie i restauratorskie wnętrza kaplicy. Nadzór nad pracami sprawował zastępca Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dr Dariusz Kopciowski. Wykonane pracę robią duże wrażenie. W ostatnią sobotę i niedzielę (1 i 2 listopada) kaplica została udostępniona do oglądania.Zainteresowanie było ogromneOdwiedzili ją praktycznie wszyscy przybywający na groby najbliższych.

Po wykonaniu obrazów wg księdza proboszcza Grzegorza Stąsieka kaplica będzie służyła wiernym na śluby kameralne i okresowe nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej. Odprawiane będą również msze święte w wigilię odpustów. Fundusze na odnowienie kaplicy pochodziły od Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, parafii oraz gminy Kraśnik.

 

Obraz 004

Obraz 014

Obraz 044

Obraz 087

 

'

 

 

 

 

 

 

 

Obraz 127

Obraz 142

Może Ci się również spodoba