Remont Kaplicy w Stróży

Obraz 004
Obraz 004

Obraz 004W październiku 2014 r. zakończyły się prace remontowe w kaplicy pw. Trójcy Przenajświętszej w Stróży. Zadanie było realizowane od kwietnia 2014 r. Wykonane zostały prace konserwatorskie i restauratorskie wnętrza kaplicy. Nadzór nad pracami sprawował zastępca Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dr Dariusz Kopciowski. Wykonane pracę robią duże wrażenie. W ostatnią sobotę i niedzielę (1 i 2 listopada) kaplica została udostępniona do oglądania.Zainteresowanie było ogromneOdwiedzili ją praktycznie wszyscy przybywający na groby najbliższych.

Po wykonaniu obrazów wg księdza proboszcza Grzegorza Stąsieka kaplica będzie służyła wiernym na śluby kameralne i okresowe nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej. Odprawiane będą również msze święte w wigilię odpustów. Fundusze na odnowienie kaplicy pochodziły od Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, parafii oraz gminy Kraśnik.

 

Obraz 004

Obraz 014

Obraz 044

Obraz 087

 

 

 

 

 

 

 

 

Obraz 127

Obraz 142

Może Ci się również spodoba