Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Spławach Pierwszych

KGW 022

KGW 022       W dniu 27 listopada br, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Spławach Pierwszych świętowały jubileusz 40-lecia swojej działalności. Przez długie lata, po jego powstaniu inicjatywom społecznym kobiet przewodziła sołtys wsi, nie żyjąca już Krystyna Witek, po niej funkcję przewodniczącej przejęła Pani Zofia Nieradko. Od 10 października br, rola przewodniczącej przypadła Pani Alinie Iskra.

Podczas jubileuszowej uroczystości obie Panie otrzymały słowa podziękowania i życzenia dalszej aktywnej pracy społecznej od swoich koleżanek oraz przybyłych władz: dr Janiny Biegalskiej- przedstawiciela Marszałka Województwa Lubelskiego, Andrzeja Maja- Starosty Kraśnickiego, Wioletty Wilkos- Prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej, Mariusza Sochy- Kierownika Placówki Terenowej ARiMR w Kraśniku, Dariusza Wcisło- Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Kraśniku, Andrzeja Hanaja- Przewodniczącego Rady Gminy Kraśnik, Teresy Kamela- Przewodniczącej Powiatowej Rady Kobiet i przewodniczących KGW z : Kowalina, Spław Drugich, Słodkowa Pierwszego, Podlesia. Były wspomnienia najstarszych członkiń koła oraz dyskusja o planach i zamierzeniach na najbliższe lata.

 

KGW 016

KGW 019

KGW 020

KGW 022

KGW 028

KGW 033

KGW 034

Może Ci się również spodoba