Zawiadomienie. Systemy fotowoltaiczne – nabór wniosków i dofinansowanie

Gmina Kraśnik prowadzi zapisy chętnych na montaż ogniw fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej. Warunkiem otrzymania ogniw będzie zawarcie umowy przez właściciela domu z Gminą na bezpłatne udostępnienie budynku w celu zainstalowania instalacji oraz wpłacenie udziału własnego w projekcie. Projekt dofinansowany będzie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 40%, na pozostałą część mieszkańcy otrzymają pożyczkę z NFOŚiGW do spłaty w ciągu 7 lat. Na 1 kW należy zainstalować 4 ogniwa. Orientacyjny wymiar 1 ogniwa wynosi ok. 1×1,8 m. Orientacyjny koszt zamontowania 1 kW energii szacuje się na około 6.500 zł.

W celu przystąpienia do projektu należy wypełnić Deklarację uczestnictwa i złożyć ją w Urzędzie Gminy Kraśnik (I piętro pok. nr 14 – Sekretariat) do 14 listopada 2014 r. Deklarację można pobrać ze strony internetowej www.gminakrasnik.pl, u sołtysów lub w sekretariacie Urzędu.

WARUNKIEM REALIZACJI PROJEKTU JEST POZYSKANIE NA TEN CEL ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH PRZEZ GMINĘ.

Deklaracja-fotowoltaika.pdf

Prezentacja.pdf