Jarzębinka 2014

Jerzębinka 3

Jerzębinka 3          W dniu 10 października 2014 r. w Świetlicy Wiejskiej w Stróży odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej dla Dzieci „JARZĘBINKA”. Konkurs został współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Realizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży-Kolonii. Konkurs był adresowany do uzdolnionych muzycznie uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kraśnickiego.

      Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz starostwa –Starosta Kraśnicki – P. Andrzej Maj oraz władz Gminy Kraśnik – Wójt Gminy – P. Mirosław Chapski i P. Krzysztof Kozłowski- przewodniczący Komisji Oświatowej Rady Gminy Kraśnik. Przybył także kierownik KRUS w Kraśniku – P. Dariusz Wcisło, instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku – P. Danuta Wójcik oraz kierownik działu pedagogicznego biblioteki szkolnej Zespołu Szkół nr 2 im M. Reja w Kraśniku – P. Stanisława Wnuk. W imieniu P. Wioletty Wilkos – prezesa Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej- na imprezę przybyła P. Karolina Żmuda. Obecni byli również dyrektorzy szkół z terenu Gminy Kraśnik- P. Anna Myszak dyr. Szkoły Podstawowej w Stróży, P. Beata Latos- dyr. Publicznego Gimnazjum w Stróży oraz P. Aldona Rybak – z-ca dyr. z Publicznego Gimnazjum w Stróży. Na konkurs przybyli też sponsorzy – P. Joanna Łakoma-Czech ( firma Viki-Mar z Kraśnika) oraz P. Wojciech Piętal ( sklep spożywczo – przemysłowy w Stróży). Na zaproszenie odpowiedziała również P. Bożena Kręgiel reprezentująca Telewizję Kraśnik.

     Zgłoszeni wykonawcy prezentowali się w dwóch kategoriach – soliści i zespoły. Prezentacje oceniało Jury w składzie – P. Andrzej Sar – instruktor ds. kultury ludowej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, P. Barbara Nazarewicz – dyr. Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim oraz P. Łukasz Zieliński – wokalista kraśnickiego zespołu Ulica oraz nauczyciel szkoły muzycznej w Kraśniku.

     Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia :

     W kategorii solistów :

     I miejsce – Alicja Płecha – GOK Dzierzkowice

     II miejsce – Maja Gryta- Szkoła Podstawowa w Stróży

     III miejsce – Gabrysia Padzińska – GOK Urzędów

     Wyróżnienia otrzymały – Klaudia Szewc- Szkoła Podstawowa w Kowalinie, Julia Kurdziel – CKiP w Kraśniku, Kinga Skotnicka – GOK w Gościeradowie oraz Paulina Widomska – GOK w Zakrzówku.

       W kategorii zespołów przyznano 3 równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je : zespół z GOK w Dzierzkowicach, zespół z GOK w Trzydniku Dużym oraz duet z GOK w Zakrzówku.

         Organizatorzy mają nadzieję, iż Konkurs wpisze się na stałe do kalendarza imprez popularyzując polską muzykę ludową wśród młodego pokolenia.

 

Jerzębinka 1

Jarzębinka 2

Może Ci się również spodoba