Gmina Kraśnik na Dożynkach Powiatowych w Dzierzkowicach

Dożynki Pow. 2014 084
Dożynki Pow. 2014 084

Dożynki Pow. 2014 084     W niedzielę, 7 września w Dzierzkowicach odbyły się Dożynki Powiatowe, w których brały udział delegacje ze wszystkich gmin powiatu kraśnickiego. Swój bogaty program w tych uroczystościach miała Gmina Kraśnik. W konkursie wieńców brały udział trzy wieńce z sołectw: Kowalin, Mikulin oraz wspólny wieniec ze Stróży i Słodkowa Pierwszego. Otrzymały one nagrody pieniężne ufundowane przez Starostę Kraśnickiego i Wójta Gminy Kraśnik.

Dożynki rozpoczęły się przejazdem bryczkami delegacji gmin od siedziby Starostwa w Kraśniku, przy Al. Niepodległości do Dzierzkowic. Taką podróż odbył zespół śpiewaczy „Kowalanki” z Kowalina.

Stoisko promocyjne na stadionie sportowym w Dzierzkowicach przygotowała Gmina Kraśnik. Tradycyjnie do dekoracji stoiska przyczynili się przedsiębiorcy: Pan Henryk Koperski ze Słodkowa Pierwszego ze stołami, krzesłami, stylowym ogrodzeniem oraz Pani Marzena Drop ze Spław Drugich z krzewami ozdobnymi.

W części artystycznej na scenie zaprezentowały się zespoły z terenu gminy Kraśnik: śpiewaczo- kabaretowy “Suchynianki” z Suchyni oraz śpiewaczy „Kowalanki” z Kowalina.

 

Dożynki Pow. 2014 016

Dożynki Pow. 2014 073

Dożynki Pow. 2014 084

Dożynki Pow. 2014 097

Dożynki Pow. 2014 106

Dożynki Pow. 2014 108

 

 

Może Ci się również spodoba