Festiwal kulinariów i sztuki ludowej

festiwal kulinariów 1
festiwal kulinariów 1

festiwal kulinariów 1     6 lipca 2014 roku na rynku w Kraśniku odbyła się impreza pod nazwą “FESTIWAL KULINARIÓW i SZTUKI LUDOWEJ W KRAŚNIKU”. Była to pierwsza tego typu impreza w Kraśniku, przyjechało wielu wystawców zarówno miejscowych jak i spoza powiatu kraśnickiego – przywieźli ze sobą najlepsze wiktuały ze swoich miejscowości, którymi częstowali zgromadzoną na rynku publiczność. Ponadto było wiele innych atrakcji: liczne animacje dla dzieci, potyczka kulinarna na scenie, wielkie męskie grillowanie i wiele innych.

Na festiwalu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli gminy Kraśnik, która reprezentowana była przez: Marię Zuba (Suchynia), Witolda Grudzińskiego (Słodków II) oraz przedstawicielki Karpiówki w mocnym składzie: Ewa Daśko, Dorota Jankech i Anna Ambros-Gryta.

W konkursie na “Królową Potraw” nagrodzona została kapusta pieczona w piecu wykonana przez Pana Wiktora Grudzińskiego. W konkursie “Smak zamknięty w zupie” oraz “Bitwa na wiosenne sałatki” nagrodzone zostały dwie sałatki wykonane przez mieszkanki naszej gminy: Krystynę Ćwiekę (Suchynia) oraz Jadwigę Kuropiewską (Podlesie). Na zakończenie imprezy piękny występ dały Suchynianki, które wystąpiły ze składanką największych letnich hitów ostatnich lat – nie obyło się bez bisów! Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców jak i uczestników.

                                                                                                                                Anna Ambros-Gryta

 festiwal kulinarny 2

festiwal kulinarny 3

festiwal kulinarny 4

festiwal kulinarny 5

festiwal kulinarny 6

festiwal kulinariów 1

Może Ci się również spodoba