Obchody Kanonizacji Jana Pawła II

111kanonizacja 013

111kanonizacja 013         W niedzielę, 4 maja br, odbyły się Powiatowe Obchody Kanonizacji Jana Pawła II, z udziałem mieszkańców Ziemi Kraśnickiej. Miały one miejsce w kościele pw. WNMP w Kraśniku, a także na placu przed kościołem. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12 uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego. Potem na scenie ustawionej przed kościołem były występy artystów z poszczególnych gmin powiatu kraśnickiego. Gminę Kraśnik reprezentował chór uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży pod opieką Pani Renaty Szwast.

     Gmina Kraśnik zorganizowała także stoisko promocyjne, prezentując prace uczniów nagrodzonych w konkursie pt. „Bł. Jan Paweł II- w oczach dzieci i młodzieży”. Były to prace plastyczne oraz albumy wykonane przez uczniów przedszkoli, szkół podstawowych z Kowalina, Stróży i Słodkowa Trzeciego oraz gimnazjum w Stróży. Specjalną ekspozycję na stoisku gminy Kraśnik przygotował Pan Marek Solecki ze Stróży, prezes Kraśnickiego Klubu Kolekcjonerów. Były to przedmioty z czasów młodości Jana Pawła II, okolicznościowe medale i monety poświęcone Papieżowi. Oprócz naszej gminy stoiska promocyjne były też przygotowane przez przedstawicieli gmin: Trzydnik Duży, Annopol i Zakrzówek.

 

kanonizacja 002

kanonizacja 013

kanonizacja 017

kanonizacja 027

kanonizacja 034

Może Ci się również spodoba