STANOWISKO RADY GMINY KRAŚNIK

herb kraśnik

      W dniu 08.11.2013 r., odbyła się sesja Rady Gminy podczas, której Radni Rady Gminy Kraśnik przyjęli Stanowisko z okazji Święta Niepodległości. W stanowisku wyrażono hołd i cześć wszystkim Polakom, których niezłomna postawa i walka przez cały okres zaborów, przyczyniła się do odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

 

STANOWISKO
RADY GMINY KRAŚNIK
Z OKAZJI 95 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

,,Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój Triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień,,
                                                                                                    J. Piłsudski.

 

     Rada Gminy Kraśnik składa hołd pamięci wszystkich naszych Rodaków, którzy dla wolnej Polski pracowali, walczyli i ginęli.
95 lat temu odrodziło się Państwo Polskie. Po ponad stuletniej niewoli odzyskano Niepodległość, scalono terytorium pozostające pod wpływem zaborców. Powrót Polski na mapę Europy stał się faktem dzięki determinacji, wierze i ofiarom setek tysięcy Synów, Córek Rzeczypospolitej. Długa walka o kształt i granice naszego kraju toczyła się nie tylko na frontach, ale również prowadzona była na forum międzynarodowym.
     Odzyskanie przez Polskę niepodległości umożliwiło jednocześnie rozwój samorządności, która w przeświadczeniu naszym jest podstawą bytu niezależnego państwa oraz społeczeństwa obywatelskiego. Tylko w wolnym, samodzielnym państwie możliwe jest funkcjonowanie samorządu lokalnego. Za taką możliwość radni wyrażają wdzięczność wszystkim Polakom, którzy walczyli o wolną ojczyznę, zarówno przez 123 lata zaborów, jak również w czasach braku suwerenności w latach późniejszych.
     Dzisiaj, jako obywatele Niepodległej Polski, składamy hołd wszystkim, dzięki którym zerwane zostały kajdany niewoli. Dzięki Nim Ojczyzna nasza może dzisiaj się rozwijać, a naród samodzielnie stanowić o własnych losach.

 

 

Przewodniczący Rady

Gminy Kraśnik

Andrzej Hanaj

Może Ci się również spodoba