Zawody Sportowo-Pożarnicze 2013

DSC1822

 DSC1822Dnia 13 października 2013 r. w bardzo ładne niedzielne popołudnie odbyły się w Stróży zawody sportowo – pożarnicze  dla drużyn ochotniczych straży pożarnych z gminy Kraśnik i miasta Kraśnik w dwóch konkurencjach: w sztafecie i w rozwinięciu linii, tzw. ,,bojówce”. W poszczególnych konkurencjach, po bardzo zaciętej ale i wyrównanej walce,  zwyciężali na przemian ochotnicy z Podlesia i ze Stróży. W klasyfikacji łącznej zwyciężyli strażacy z Podlesia przed Stróżą i Spławami Pierwszymi. Drużynie z  Miejskiej OSP przydarzył się  defekt sprzętu i był problem z ukończeniem konkurencji.

         Przy okazji zawodów jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stróży, będącej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym przekazany został zestaw nowego sprzętu hydraulicznego do ratownictwa technicznego. Przekazania sprzętu dokonali: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kraśniku Piotr Wojtan oraz Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Lucjan Orgasiński. Poświęcenia sprzętu dokonał kapelan strażaków ks. kan. Grzegorz Stąsiek. 

Zakup tego sprzętu sfinansowany został ze środków budżetu Państwa we współdziałaniu z Zarządem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lublinie i ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Wartość sprzętu to 52 tys. zł.

         Na zakończenie uroczystości  ochotnicy ze Stróży zaprezentowali działanie i możliwości techniczne urządzeń. Podczas prezentacji komentarz do poszczególnych czynności dawał kapitan pożarnictwa Piotr Michałek. Druhowie z PSP w Kraśniku, kapitan  Piotr Michałek i zastępca dowódcy jrg Paweł Pielaszkiewicz sędziowali zawody ochotników. 

        Na zaproszenie organizatorów przybyli: Lucjan Orgasiński – Wiceprezes WFOŚiGW w Lublinie, Andrzej Maj – Starosta Kraśnicki, Tadeusz Wojtak – Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP w Kraśniku, Piotr Wojtan Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kraśniku, ksiądz kanonik Grzegorz Stąsiek – kapelan powiatowy strażaków, Beata Kuśmierczyk Kufel – sekretarz gminy, Marzena Rozmus – skarbnik gminy. W uroczystości udział wzięli prezesi zarządów wraz ze strażakami z Karpiówki, Podlesia, Słodkowa Trzeciego, Spław Pierwszych, Stróży, Pasieki i z Kraśnika (MOSP).

          Druhom strażakom  ze Słodkowa Trzeciego zostały wręczone medale „Za Zasługi dla pożarnictwa”. W uroczystości wzięło udział wielu mieszkańców, którzy często w gronie najbliższych dopingowało zawodników, a następnie uczestniczyli z zainteresowaniem w pokazie.

           Wszystkich uczestników strażackiego święta powitał Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Kraśniku Mirosław Chapski.  

 

 DSC1807 DSC1810 DSC1816 DSC1820 DSC1822 DSC1830 DSC1851 DSC1859  DSC1860  DSC1863 DSC1869  DSC1870  DSC1876 DSC1878 DSC1880 DSC1881 DSC1888  DSC1900 DSC1905 DSC1911 DSC1931 DSC1935  DSC1943  DSC1946 DSC1949 DSC1966 DSC1972 DSC1974 DSC1976

Może Ci się również spodoba