“Spotkanie z muzyką” w Stróży

DSC 0738

DSC 0738             W niedzielę 22 września br. na placu przy Kaplicy pw. Trójcy Przenajświętszej w Stróży odbyła się impreza kulturalna pod hasłem „Spotkanie z muzyką”. Pomysłodawcą i organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży-Kolonii. Współorganizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe i Gmina Kraśnik. Celem spotkania była promocja uzdolnionych muzycznie dzieci a także zbiórka funduszy przeznaczonych na konserwację wnętrza Kaplicy, poprzez organizację kiermaszu ciast.

Oprócz występów uczniów Szkoły Podstawowej w Stróży zgromadzona licznie publiczność mogła wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej z Gościeradowa, recitalu barda kraśnickiego – Jacka Kadisa oraz prezentacji solistek – Magdaleny Mazurek, Moniki Karczmarczyk i Agni Caldarar. „Spotkanie z muzyką” spotkało się z  wielkim  zainteresowaniem i życzliwością społeczności lokalnej. W wyniku kiermaszu ciast uzyskano kwotę ponad 2 tys. złotych.Organizatorzy składają serdeczne podziękowania współorganizatorom, sponsorom, paniom piekącym ciasta  oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wspierały organizację imprezy.

           Mamy nadzieję, że tego typu imprezy staną się stałym punktem życia kulturalnego Gminy. Popularyzacja muzyki  zarówno poważnej jak i rozrywkowej, zwłaszcza w tak zabytkowym i pięknym zakątku Gminy Kraśnik, jest  z pewnością doskonałym sposobem promocji naszej Małej Ojczyzny.

 

DSC 0734

 

 

Może Ci się również spodoba