Udane “Dni Słodkowa 2013”

Dni Slodkowa 003

     Dni Slodkowa 003  Występ młodzieżowej kapeli góralskiej z Niedźwiedzia, gminy leżącej w południowej części powiatu limanowskiego rozpoczął  w niedzielę, 14 lipca br. festyn „Dni Słodkowa ”. Na imprezę licznie przybyli mieszkańcy świętujących sołectw: Słodków Pierwszy, Słodków Drugi i Słodków Trzeci, mieszkańcy innych miejscowości z terenu gminy oraz zaproszeni goście: Piotr Rzetelski – radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Andrzej Maj – członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Mirosław Chapski – Wójt Gminy Kraśnik, Andrzej Hanaj – Przewodniczący Rady Gminy Kraśnik oraz radni gminy Kraśnik. Organizatorzy festynu na placu przed świetlicą w Słodkowie Pierwszym przygotowali dużo atrakcji – występy artystyczne, „ konkurs wiedzy o Słodkowie, gminie i powiecie”, pokaz ratownictwa medycznego, pomiary ciśnienia i cukru.

       W konkursie na ciasto z owocami zwyciężyły: Agnieszka Biegaj ( I miejsce), Halina Rycerz, Urszula Maszewska, Małgorzata Wnuczek – ( II miejsca), Dorota Zych, Ewa Dudzińska, Wiesława Pęk – (III miejsca). Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała występy zespołów  z terenu gminy Kraśnik – zespołu śpiewaczego „Kowalanki” z Kowalina oraz zespołu śpiewaczo – kabaretowego „Suchynianki” z Suchyni. Wszystkim podobał się także występ kapeli Janki z Urzędowa. Dla najmłodszych przewidziane były atrakcje tj. malowanie twarzy, zjeżdżalnie oraz trampolina, natomiast młodzież i dorośli brali udział w zabawie trwającej do północy.

 

Dni Slodkowa 005

 

Dni Slodkowa 013

 

Dni Slodkowa 020

 

Może Ci się również spodoba