Uczniowie z Kowalina na V miejscu w województwie !!!

Obraz 044

Obraz 044W dniu 11.V 2013r w Zespole Szkół w Józefowie n/Wisłą odbył się XXXVI wojewódzki1 finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W zmaganiach udział wzięło 19 trzyosobowych drużyn z województwa lubelskiego.

Głównym celem Turnieju BRD jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Działania te obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach , kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników. Turniej składał się z czterech konkurencji . Pierwszy stanowił test z zakresu wiedzy ogólnej ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy. Część praktyczna to: jazda rowerem po torze przeszkód oraz jazda po miasteczku ruchu drogowego .Bardzo dobrze wypadła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kowalinie ,która w ogólnej klasyfikacji zajęła V miejsce .Zespół wystąpił w składzie : Jakub Surowiec , Jakub Kowalski ,Adrian Cieślik. Do turnieju zespół przygotowała p. Ewa Surowiec.

Może Ci się również spodoba