Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

zbiorwka 1 obr   min
zbiorwka 1 obr min

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego

Jubileusz 50-lecia Pożycia MałżeńskiegoSiedem par świętowało 18 kwietnia Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ceremonia przygotowana przez Urząd Stanu Cywilnego odbyła się w świetlicy wiejskiej w Stróży.

 

 

Złote gody świętowały pary, które na ślubnym kobiercu stanęły ponad pół wieku temu. Byli to państwo Wiesław i Anna Bańka, Jan i Elżbieta Biegaj, Mieczysław i Wiesława Depa, Kazimierz i Teresa Król, Jan i Marianna Lis, Edward i Barbara Pachuta oraz Jan i Genowefa Piekarz.

Jubilaci zostali uhonorowani przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W imieniu Prezydenta RP dekoracji jubilatów dokonał Wójt Gminy Kraśnik pan Mirosław Chapski, dziękując Jubilatom za duże zaangażowanie w budowaniu trwałego związku opartego na szacunku, zrozumieniu, miłości i odpowiedzialności za trud włożony w wychowanie dzieci.

Słowa uznania do dostojnych Jubilatów skierował również pan Mariusz Kucharek Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, który zaszczycił uroczystość swoją obecnością, przekazując Jubilatom listy gratulacyjne w imieniu Wojewody Lubelskiego.

Na ręce Jubilatów Wójt Gminy przekazał pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz upominki wraz z życzeniami zdrowia, dalszego zrozumienia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata.

Pięknej rocznicy gratulowali również obecni na uroczystości członkowie najbliższej rodziny i przyjaciele. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz: Przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Hanaj, Sekretarz Gminy pani Beata Kuśmierczyk-Kufel oraz Skarbnik Gminy pani Marzena Rozmus. Uroczystość wręczenia medali uświetnił występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stróży oraz młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Stróży.

Może Ci się również spodoba