Laury dla gimnazjalistów.

Laureaci T i M
Laureaci T i M

 

    W ostatnich tygodniach w Lublinie odbyły się finały wojewódzkie konkursów przedmiotowych. W ścisłym gronie najlepszych uczniów województwa znalazło się trzech uczniów gimnazjum ze Stróży. Dwóch z nich Marcin Kozłowski i Maciej Urbańczyk pokonało z powodzeniem etap szkolny i okręgowy z geografii natomiast jeden, Alexander Szymona, z języka niemieckiego. W finale wojewódzkim warto było walczyć o najwyższe laury, czyli tytuł laureata, gdyż jest się wówczas zwolnionym z części egzaminu gimnazjalnego i nie trzeba się zbytnio martwić o przyjęcie do najlepszych klas w liceach. Sztuka ta najpierw udała się Alexandrowi Szymonie, który osiągnął siódmy wynik w województwie z j. niemieckiego. Jeszcze lepiej poszło Marcinowi Kozłowskiemu z geografii, który był czwarty. Tym samym Alexander nie musi już zdawać egzaminu z języka nowożytnego, a Marcin z części matematyczno-przyrodniczej. Warto przypomnieć, że dotychczas w historii naszego gimnazjum w ubiegłych latach było tylko dwóch laureatów z przedmiotu geografia. Byli nimi w 2010 roku Arek Bańka, a w 2011 Natalia Strawa.

 

Laury dla gimnazjalistów.

Może Ci się również spodoba