Komunikat dla właścicieli psów

herb kraśnik

Trudno już zliczyć ile razy pisaliśmy o obowiązku trzymania psów na uwięzi oraz w taki sposób, aby zwierzę nie mogło przedostać się na ulicę.

Również mieszkańcy proszą, aby stale apelować do właścicieli czworonogów, by te nie biegały luzem. Dzieci, ale i wielu dorosłych panicznie boi się psów.

Jeżeli w skardze wskazany jest właściciel psa, urząd pisemnie bądź telefonicznie uprzedza właściciela o jego obowiązku. Jeżeli taka forma nie przynosi efektu wtedy sprawa kierowana jest do policji. Kary nakładane przez policję lub sąd są dotkliwe i niepotrzebne.

Jeżeli decydujemy się posiadać te sympatyczne czworonogi zdajmy sobie sprawę, że są to stworzenia żywe. Potrzebują dużo opieki ze strony człowieka. Za to dają ludziom swoją wierność i służbę. Jest zima – zapewnijmy tym zwierzakom właściwe warunki bytu.

                                                                                              Inf. własna       

Może Ci się również spodoba