Projekty z dofinansowaniem

Wykorzystanie odnawialnych

nss wlub eu

Tytuł projektu: „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż kolektorów słonecznych na terenie Gminy Kraśnik – etap II ”.

 

Nazwa beneficjenta: Gmina Kraśnik

 

Całkowita wartość projektu: 6 998 380 zł

 

Wartość dofinansowania: 5 468 353,98 zł

 

Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

 

Nazwa programu: Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

                          Priorytet: VI Środowisko i czysta energia,
                           Działanie: 6.2 Energia przyjazna środowisku współfinansowana ze środków europejskich.

 

Termin realizacji: sierpień 2015r.

 

 

Cel projektu:
Przedmiotem projektu będzie powstanie 600 zestawów do przygotowywania c. w. u. wykorzystujących energie słoneczną obejmujących:
1) 332 instalacji – zestawie baterii – 2 szt. + zbiornik 300 l (opcjonalnie 1 lub dwuwężownicowy) + pompa + zbiornik glikolu.
2) 268 zestawy baterii – 3 szt. + zbiornik 300 l + armatura.
3. Wymiana 1 źródła ciepła – montaż kotła na biomasę w Publicznym Przedszkolu w Stróży – Kolonii
 
Realizacja Projektu przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności gospodarczej regionu oraz poprawy warunków życia jego mieszkańców.
 

Cele projektu zostaną osiągnięte poprzez poprawę jakości środowiska, która nastąpi w wyniku ograniczenia zanieczyszczeń wód i gleby oraz ochronę naturalnych ekosystemów, a także poprzez zwiększenie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.
 

Cel główny zostanie osiągnięty dzięki:
-zainstalowaniu 599 kompletów baterii słonecznych u indywidualnych odbiorców,
-zainstalowaniu 1 baterii słonecznych w instytucjach pożytku publicznego,
-poprawieniu efektywności energetycznej wykorzystania ciepła,
-uzyskaniu normowych temperatur c.w.u. w okresie eksploatacji baterii słonecznych,
-ograniczeniu strat ciepła spowodowanych mniejsza sprawnością aktualnie stosowanych urządzeń,
-zmniejszeniu emisji szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Wysoka jakość środowiska przyrodniczego ma istotne znaczenie dla jakości życia społeczeństwa oraz dla stymulowania wzrostu gospodarczego opartego na nowoczesnych technologiach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego istotne znaczenie ma przede wszystkim dywersyfikacja tradycyjnych źródeł i nośników energii, jak również stopniowe zwiększanie udziału odnawialnych źródeł energii. Istotne, w zakresie zapewnienia zrównoważonego i bezpiecznego zaopatrzenia w paliwa i w kontekście zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, są również działania prowadzące do zmiany struktury zużywanych paliw oraz zwiększenia sprawności wykorzystania istniejących instalacji i urządzeń.

 

Prace projektowe ruszają

 

W związku z podpisaniem umowy z wykonawcą zadania pn. „ Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez montaż kolektorów słonecznych na terenie Gminy Kraśnik – etap II” informujemy, iż w dniach od 01.09.2014r. do 20.09.2014r. projektanci firmy: konsorcjum - EcoExperts s.c. Zgorzała ul. Puszczycka 1f/1; 05-515 Mysiadło; FLEXIPOWER GROUP Sp. Z o.o. Sp. k. ul. Partyzancka 78/92, 95-200 Pabianice odwiedzą wszystkie osoby zakwalifikowane do realizacji inwestycji w celu wykonania projektu montażu kolektorów słonecznych. Projektanci w celu uzyskania niezbędnych informacji przeprowadzą z mieszkańcami ankiety, które będą załącznikiem do dokumentacji. Będą oni posiadać imienne identyfikatory opieczętowane przez Urząd Gminy Kraśnik. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny do Urzędu Gminy 81 826 41 65 lub 81 884 34 27.

Wykaz osób i wzór identyfikatora stanowi załącznik do niniejszej informacji. pobierz.pdf

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Sprawy Obywatelskie

77 obywatel gov pl

 

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1