Konkurs ekologiczny „Odpady segreguję – mądrze postępuję”

W dniu 23 stycznie 2018 r. w Szkole Podstawowej w Stróży zostały wręczone nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie ekologicznym „Odpady segreguję – mądrze postępuję”. W konkursie wzięło udział 35 dzieci ze wszystkich szkół z terenu Gminy Kraśnik.DSC 6416

Konkurs został podzielony na trzy grupy wiekowe. Pierwsza grupa to dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Dzieci musiały wykonać zabawkę własnego pomysłu, używając do tego surowców wtórnych. Druga grupa wiekowa to dzieci z klas IV – VI, dzieci musiały wykazać się wiedzą dotyczącą segregacji odpadów w teście wiedzy. Trzecia grupa to młodzież gimnazjalna i klasa VII szkoły podstawowej. Oni zaś musieli wykonać prezentację multimedialną dotyczącą segregacji odpadów. Prace zrobione przez dzieci były bardzo kolorowe i pomysłowe. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów. Członkowie komisji konkursowej mieli nie lada problem w wyborze najlepszych prac. Oprócz przyznanych miejsc wszystkie dzieci otrzymały nagrody, ponieważ każda praca wymagała wysiłku i wyobraźni żeby ją wykonać. Dzieciom gratulujemy wiedzy i zapraszamy do kolejnych konkurów.

Fundatorem nagród dla dzieci i młodzieży była Gmina Kraśnik, która przekazała na nagrody kwotę w wysokości 2 000,00 zł, oraz firma EKOLAND Sp. z o.o. realizująca odbiór odpadów z terenu gminy Kraśnik, również w wysokości 2 000,00 zł.