Aktualności

   URZĄD GMINY KRAŚNIK  23-200 Kraśnik, ul. Kościuszki 24, tel. 81 8843427, fax 81 8843787, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    bip

Rodzinna „Muzyczna Majówka” w Słodkowie Pierwszym

   Wspólna zabawa, najlepiej z rodziną, jest doskonałym sposobem na spędzenie niedzielnego popołudnia. Dlatego też Gminna Biblioteka Publiczna w Stróży – Kolonii zaprosiła mieszkańców Gminy Kraśnik na wspólną zabawę. W niedzielne popołudnie 7 maja w Świetlicy Wiejskiej w Słodkowie Pierwszym można było wysłuchać zarówno recytacji, piosenek jak też muzyki klasycznej. Zgromadzonej publiczności zaprezentowała się grupa przedszkolna „Biedronki” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Stróży. Oprócz piosenek i tańca przedszkolaków goście wysłuchali wesołych wierszy oraz kilku znanych przebojów jak np. „Polska Madonna” z repertuaru M. Rodowicz czy piosenki „Blanco inegro” wykonanej w języku hiszpańskim (obie w wykonaniu Emilii Rycerz). Na akordeonie zagrał Dawid Samolej zaś na gitarze Wiktoria Krawczyk. Muzykę klasyczną, m.in. utwory Chopina przybliżyli słuchaczom absolwenci Szkoły Muzycznej w Kraśniku: Aleksandra Biegaj i Łukasz Stęga. Jako goście specjalni „Muzycznej Majówki” wystąpił również kabaret, czyli panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łychowie.

    joł

Po słodkim poczęstunku, publiczność, zarówno młodsza jak i starsza ruszyła na parkiet. Zabawę dla wszystkich poprowadził zawodowy wodzirej – Łukasz Szypulski. Impreza została zrealizowana przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego a poprowadziła ją dyrektor Gminnej Biblioteki pani Agnieszka Lidia Płatek. „Muzyczna Majówka” była okazją do integracji międzypokoleniowej oraz ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny.

 

                                                                            Joanna Nowakowska

                                                                                     Agnieszka Lidia Płatek

Przydatne odnośniki

epuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdbaner www solary-147x93turystykawykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

Sprawy Obywatelskie

77 obywatel gov pl

 

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)