Aktualności

SZWAJCARSKI PROGRAM USUWANIA AZBESTU

SwissContributionProgramme logo

 

 

    Urząd Gminy Kraśnik informuje, że  w terminie do 29 listopada 2013 r. będą przyjmowane wnioski na dofinansowanie usługi usuwania wyrobów zawierających azbest na 2014 rok.

     Podobnie jak w roku ubiegłym Gmina Kraśnik uczestniczy w projekcie „Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie Województwa Lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania" w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Projekt jest realizowany przez Samorząd Województwa Lubelskiego we współpracy z samorządami lokalnymi.

     O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, refundacją objęte zostaną koszty związane z demontażem pokrycia dachowego azbestowego z budynków mieszkalnych i gospodarczych, odbiorem (załadunkiem, transportem, rozładunkiem) oraz unieszkodliwianiem odpadów zawierających azbest na składowisku odpadów niebezpiecznych.

     Przypominamy, że prace związane z demontażem azbestu podlegają zgłoszeniu prac budowlanych w Starostwie Powiatowym w Kraśniku, natomiast zmiana konstrukcji dachu związana z jego przebudową lub rozbiórka budynku wymaga uzyskania pozwolenia na przebudowę lub rozbiórkę.

     Szczegółowe informacje na temat programu, Regulamin uczestnictwa w programie oraz obowiązujący wzór wniosku można uzyskać w Urzędzie Gminy Kraśnik pok. Nr 13 (I piętro), tel. 81 884 35 84 oraz na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego www.azbest.lubelskie.pl

M. Pielaszkiewicz

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Zdalna Szkoła

Powszechny Spis Rolny 2020

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Kraśnik

Sprawy Obywatelskie

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1