Aktualności

Wybór Sołtysa Roku z „Dziennikiem Wschodnim”

     Urząd sołtysa został utworzony na przełomie XII i XIII wieku, we wsiach lokowanych na prawie niemieckim. Od tamtej pory przeszedł wiele zmian i od 1990 roku sołtys jest – jak to się oficjalnie nazywa – organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy.

Rola sołtysów jest bardzo ważna, bo to właśnie oni są najbliżej mieszkańców, bliżej niż inni samorządowcy. Sołtys jest nie tylko urzędnikiem, jest również liderem wsi. Liczy się ze zdaniem mieszkańców, dba o wieś, jest łącznikiem między mieszkańcami a władzami gminy. Dobry sołtys jest na wagę złota.

     Dlatego „Dziennik Wschodni”, dostrzegając i doceniając rolę tych osób w życiu lokalnej społeczności, chce wybrać liderów, tych najlepszych z najlepszych, których mieszkańcy darzą największym zaufaniem i szacunkiem. Z terenu naszej gminy zostało zgłoszonych wielu sołtysów.

     Kandydatki i Kandydaci  zostali podzieleni według powiatów. Spośród wszystkich zgłoszonych zostanie wyłoniony Sołtys Roku 2020. Głosowanie potrwa do 6 maja do godziny 12:00.

 

*koszt jednego SMSa to 2,46 z VAT

Zachęcamy do wybierania najlepszego sołtysa.

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Zdalna Szkoła

Sprawy Obywatelskie

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1