Aktualności

„Kowalanki” kolędowały w Modliborzycach

    W dniu 19 stycznia 2020r. zespół śpiewaczy „ Kowalanki” reprezentował Gminę Kraśnik na XXII Międzypowiatowym Przeglądzie Tradycyjnych Kolęd i Pastorałek. Imprezę zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Modliborzycach wspólnie z Starostwem Powiatowym w Janowie Lubelskim i Urzędem Miejskim w Modliborzycach.

1

Przegląd rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele w Modliborzycach, następnie uczestnicy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie rozpoczęto prezentacje przybyłych wykonawców. W tegorocznej XXII już edycji Przeglądu wzięło udział łącznie 22 wykonawców – zarówno solistów jak i zespołów śpiewaczych. Reprezentujące Gminę Kraśnik „ Kowalanki” wykonały dwie kolędy : „ Dlaczego dzisiaj” oraz „ Nie masz ci nie masz”. Na występ w Modliborzycach „ Kowalanki” przyjechały z nową opiekunką zespołu, którą od stycznia b.r. została p. Agnieszka Lidia Płatek – dyrektor Gminnej Biblioteki
w Stróży – Kolonii.

Jury w składzie: Barbara Nazarewicz – dyrektor Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim, Andrzej Sar – główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny
i wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie oraz Andrzej Wojtan – redaktor naczelny „Gazety Chłopskiej” postanowiło przyznać równorzędne nagrody dla zespołów
w wysokości 150 zł oraz dla solistów w wysokości 50 zł.

Po podsumowaniu wyników Przeglądu oraz wręczeniu dyplomów i nagród wszyscy uczestnicy przejechali do Wierzchowisk. Czas spędzony przy muzyce i poczęstunku był okazją do spotkania z uczestnikami Przeglądu i rozmów o kulturze ludowej.

Poprzez swoją prezentacje w Modliborzycach panie z zespołu „Kowalanki” podtrzymują piękne polskie tradycje kolędowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia a także promują kulturę ludową Gminy.

2

3

4

 

 

Agnieszka Lidia Płatek

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Zdalna Szkoła

Powszechny Spis Rolny 2020

Wybory uzupełniające do Rady Gminy Kraśnik

Sprawy Obywatelskie

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1