Aktualności

Maliniaki 2019

       Tegoroczne święto plantatorów malin   zorganizowano 30 czerwca na stadionie MOSiR w Kraśniku. Pomimo upalnej pogody przedstawiciele gmin powiatu kraśnickiego przygotowali stoiska promujące swój teren. Stoisko gminy Kraśnik na tegorocznych Maliniakach zdobione krzewami i roślinami ozdobnymi dostarczonymi przez p. Janusza Siembidę ze Spław Pierwszych prezentowało się wspaniale. Na stołach znalazły się oczywiście smakowite maliny z plantacji pana Grzegorza Krzysztonia z Karpiówki oraz słodkości. Obok tych smakowitości znalazły się wyroby rękodzieła pani Iwony Hałabiś ze Słodkowa Trzeciego i wyroby garncarza pana Arkadiusza Maja z sołectwa Lasy. Dodatkowo na stoisku gminy Kraśnik zaprezentowano fragment bogatych kolekcjonerskich zbiorów pana Marka Soleckiego ze Stróży. Stoisko gminy, pomimo upału odwiedziło wielu uczestników imprezy. Podziw budziły – oczywiście - nasze maliny, bardzo soczyste i smaczne. Chętnie oglądano wyroby naszych gminnych artystów, oraz gawędzono z p. Soleckim o jego kolekcjonerskich zbiorach. Stoisko odwiedzili przedstawiciele władz gminy – pan Wójt Mirosław Chapski i przewodniczący Rady Gminy Kraśnik – Pan Leszek Bańka oraz mieszkańcy gminy, którzy pomimo wysokiej temperatury przyjechali by uczestniczyć w Maliniakach.

 Załącznik bez tytułu 00018IMG 4382IMG 4376IMG 4378IMG 4375IMG 4370

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Zdalna Szkoła

Sprawy Obywatelskie

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1