Styczeń - czas jasełek, kolęd i pastorałek

W dniu 13 stycznia br. grupa uczniów, od przedszkolaków do uczniów klasy siódmej miała okazję pokazać swoje umiejętności artystyczne w Kościele pw. NMP w Kraśniku.

Jako że mamy czas około bożonarodzeniowy, dzieci wykonały Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu. Był to wspaniały montaż słowno-muzyczny, do którego uczniowie przygotowywani zostali przez szkolna katechetkę panią Ewę Banaś i szkolnego muzyka – pana Andrzeja Wierzchowiaka.

Cały spektakl miał miejsce po mszy świętej, toteż obejrzało go wiele osób z Kraśnika i okolic. Gromkie brawa, które na zakończenie dzieci otrzymały od widowni, świadczyły o sukcesie przedstawienia. Naprawdę, było na co popatrzeć i czego posłuchać.

Katarzyna Leśniak

20190113 112133