Aktualności

Program edukacji ekologicznej „W czystym powietrzu zdrowy człowiek i środowisko” zrealizowany w Szkole Podstawowej w Kowalinie.

   Logo WFOSIGW LublinW ramach II edycji konkursu z zakresu edukacji ekologicznej współfinansowanego przez WFOŚIGW w Lublinie, Szkoła Podstawowa w Kowalinie zrealizowała cztery działania, w ramach których odbył się wyjazd do Rezerwatu Przyrody Marynopole - „Lasy to skarb” celem wyjazdu było poszerzenie świadomości ekologicznej wśród uczniów, zwrócenie uwagi na funkcje lasu w życiu człowieka i innych organizmów żywych. Kolejnym działaniem była wycieczka do Oczyszczalni Ścieków Hajdów i Ogrodu Botanicznego w Lublinie – „ W poszukiwaniu czystego powietrza”. Podczas zwiedzania terenu oczyszczalni uczniowie poznali mechanizm i etapy oczyszczania ścieków, spacerując zaś w ogrodzie botanicznym mogli podziwiać różnorodność gatunków roślin występujących w odmiennych strefach klimatycznych, ich przystosowania do niekorzystnych warunków.


W ramach programu zorganizowano i przeprowadzono konkurs gminny pt. „Dbając o czyste powietrze, dbam o swoje zdrowie”.
Konkurs był podzielony na trzy kategorie wiekowe:
Przedszkole i klasy I – III miały za zadanie wykonać plakat promujący hasło konkursu.
Uczniowie z klas IV – VI pisali test wiedzy dotyczący wpływu zanieczyszczeń środowiska na zdrowie człowieka.
Najstarsi uczestnicy konkursu czyli uczniowie klas VII – VIII oraz gimnazjaliści wykonywali prezentacje multimedialne dotyczące wpływu zanieczyszczeń środowiska na zdrowie człowieka.
   Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów, dlatego trudno było wyłonić laureatów. Wkład pracy w wykonanie plakatów, pomysłowość, zastosowanie różnych metod i technik, jak również zaangażowanie w przygotowanie prezentacji, znajomość tematu oraz wiedza jaką musieli się wykazać uczniowie podczas testu sprawiły, że nagrodzono 89 uczniów z poszczególnych szkół biorących udział w konkursie gminnym.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród ufundowanych przez Urząd Gminy Kraśnik oraz WFOŚIGW w Lublinie odbyło się podczas apelu kończącego program edukacji ekologicznej 28 listopada 2018r. Podczas uroczystości zaprezentowano nagrodzone prace konkursowe, jak również podsumowano i omówiono wszystkie działania zrealizowane w ramach programu „W czystym powietrzu zdrowy człowiek i środowisko” w Szkole Podstawowej w Kowalinie.

Koordynator programu : Agnieszka Biegaj

20181128 103643

20181128 104524

20181128 105137

20181128 102615

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Sprawy Obywatelskie

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1