Siłownie pod chmurką

Mieszkańcy gminy Kraśnik mogą już korzystać z siłowni zewnętrznych, które pozwalają na świeżym powietrzu skorzystać z lekkiego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia wykonywane na tych przyrządach poprawiają wydolność układu sercowo – naczyniowego, kondycję ruchową oraz pomagają w uprawianiu innych sportów.

siłownia

Miejsca do aktywnego wypoczynku powstały w miejscowościach: Stróża-Kolonia, Karpiówka, Słodków Drugi, Spławy Pierwsze, Spławy Drugie i Suchynia. Inwestycja możliwa była dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z dofinansowaniem w wysokości 63,63% planowanych kosztów kwalifikowanych. Koszt realizacji projektu wyniósł 212 801,99 zł w tym dofinansowanie to kwota 135 405,00zł. Siłownie zewnętrzne zostały wybudowane w miejscach ogólnodostępnych, tworząc  istniejącą lub planowaną infrastrukturę, teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla mieszkańców oraz gości odwiedzających region. W ramach projektu pn. „Budowa siłowni zewnętrznych w Gminie Kraśnik” zamontowano urządzenia typu: orbitrek, wioślarz, jeździec, stepper, wyciąg górny, wyciskanie siedząc, biegacz, nożyce oraz infrastrukturę towarzyszącą ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Budowa siłowni ma na celu rozwijanie infrastruktury rekreacyjnej i sportowej wraz z popraw jakości życia lokalnej społeczności poprzez utworzenie siłowni na wolnym powietrzu, stanowiącej atrakcyjne miejsce spotkań, nawiązywania i utrwalania kontaktów oraz aktywnego wypoczynku mieszkańców Gminy Kraśnik, przyjezdnych gości oraz turystów.

UE

Logo UE