Aktualności

Siłownie pod chmurką

LOGA  

Mieszkańcy gminy Kraśnik mogą już korzystać z siłowni zewnętrznych, które pozwalają na świeżym powietrzu skorzystać z lekkiego wysiłku fizycznego. Ćwiczenia wykonywane na tych przyrządach poprawiają wydolność układu sercowo – naczyniowego, kondycję ruchową oraz pomagają w uprawianiu innych sportów.

siłownia

Miejsca do aktywnego wypoczynku powstały w miejscowościach: Stróża-Kolonia, Karpiówka, Słodków Drugi, Spławy Pierwsze, Spławy Drugie i Suchynia. Inwestycja możliwa była dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z dofinansowaniem w wysokości 63,63% planowanych kosztów kwalifikowanych. Koszt realizacji projektu wyniósł 212 801,99 zł w tym dofinansowanie to kwota 135 405,00zł. Siłownie zewnętrzne zostały wybudowane w miejscach ogólnodostępnych, tworząc  istniejącą lub planowaną infrastrukturę, teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla mieszkańców oraz gości odwiedzających region. W ramach projektu pn. „Budowa siłowni zewnętrznych w Gminie Kraśnik” zamontowano urządzenia typu: orbitrek, wioślarz, jeździec, stepper, wyciąg górny, wyciskanie siedząc, biegacz, nożyce oraz infrastrukturę towarzyszącą ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Budowa siłowni ma na celu rozwijanie infrastruktury rekreacyjnej i sportowej wraz z popraw jakości życia lokalnej społeczności poprzez utworzenie siłowni na wolnym powietrzu, stanowiącej atrakcyjne miejsce spotkań, nawiązywania i utrwalania kontaktów oraz aktywnego wypoczynku mieszkańców Gminy Kraśnik, przyjezdnych gości oraz turystów.

 

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Sprawy Obywatelskie

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1