Aktualności

PRZEKAZANIE SPRZĘTU DLA OSP

        W dniu 31 października 2018 roku Wójt Gminy Kraśnik Pan Mirosław Chapski przekazał przedstawicielom jednostek OSP KSRG Stróża i OSP Podlesie  zakupiony w ramach dotacji z Funduszu Sprawiedliwości wysokiej klasy defibrylator  iPAD SP1 wraz z wersją treningową, detektor wielogazowy ALTAIR EU ATEX oraz  zestaw ratownictwa medycznego PSP R1  z deską ortopedyczną i zestawem szyn Kramera.

Przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego było finalnym etapem wcześniejszych działań, które rozpoczęły się zaproszeniem Ministra Sprawiedliwości dla jednostek samorządu terytorialnego  z obszaru województwa lubelskiego do składania wniosków na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (Program I Priorytet IIIB).Gmina Kraśnik złożyła wniosek o udzielenie dotacji celowej na zakup defibrylatora, zestawu medycznego PSP R1 oraz detektora wielogazowego. W dniu 20 sierpnia 2018 r. w Lublinie została podpisana umowa na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. W ramach tej umowy Gmina Kraśnik zakupiła defibrylator z wyposażeniem treningowym, zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, detektor wielogazowy za kwotę 14 500,00 zł. Wysokość pozyskanej dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości to 14 355,00 zł, wkład własny do projektu w wysokości 1% wyniósł 145,00 zł.

Przekazane wyposażenie wzmocni siłę jednostek ochotniczych straży pożarnych, a jednocześnie poprawi poziom bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszej gminy.

DSC 8109

DSC 8105

DSC 8106

DSC 8100

O gminie

Przydatne odnośniki

czyste powietrzeepuaplogo starpowlogo umlefslogo uplogo lgdwykluczenie baner

strona banner  sippk Rysunek2plan gospodarki

 

 

SYSTEM SMS

System powiadamiania SMS dla mieszkańców

navi sms

Pobierz deklaracje (pdf)

UE

Logo UE

 

Sprawy Obywatelskie

Gminy Partnerskie

ESP

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 Informacje ESP

Rządowe Centrum Legislacji

elekdzienurzlublmonitor dziennik urzedowydziennik ustaw dobry1